Środa Wlkp - Liga WESOŁEK 2019-11-22


Zdjecie glówne

ZAWODNICY trenera Krzysztofa Frankiewicza, Katarzyny Idziak  i Artura Krysmanna wystartowali w III kolejce Ligi Taekwondo XV Wesołek 2019. Turniej odbył się w Środzie Wielkopolskiej i na stałe wpisał się w kalendarzu imprez Naszych zawodników. Liga Taekwondo Wesołek co roku organizuje po jednym turnieju w Kórniku, Pleszewie, Środzie Wlkp lub w Jarocinie oraz w FINAŁ Śremie i uczestniczą w nim dzieci i młodzież do 14 lat.

Zawody te są wspaniałą formą rywalizacji dla najmłodszych, gdyż tam poprzez szereg konkurencji sprawnościowych ( tj. poomse – układ formalny., twio ap chagi – wyskok dosiężny  z równoczesnym kopnięciem w górę, dubaldangseon dollyo chagi – naprzemianstronne kopnięcia wykonywane w ciągu 10 s ) mogą sprawdzić swoje umiejętności na tle innych dzieci. Są również dodatkową formą przygotowań do walki ( kyorugi ) dla starszych adeptów taekwondo do zawodów wyższej rangi tj. Mistrzostwa Polski.

Klasyfikacja drużynowa tych zawodów pokazuje, że Nasi zawodnicy zainteresowani są tylko wysokimi wynikami, a co za tym idzie cały Team Frankiewicz czyli zawodnicy z Kościana, Wolsztyna z sekcji Grodziska Wlkp., Kargowej i Smoki Rakoniewice - uplasował się drużynowo  na drugim miejscu w konkurencji sprawnościowej turnieju. Ostatecznie wspólnie wywalczyliśmy 40 medali! 9 złotych, 8 srebrnych i 23 brązowe. Należy również zaznaczyć, iż do ogólnego rozrachunku liczyły się także miejsca 4 i 5 ( I miejsce – 6 pkt, II miejsce – 4 pkt, III miejsce – 3 pkt, IV miejsce – 2 pkt, V miejsce – 1 pkt )

Do tak wysokiego miejsca przyczyniły się następujące osoby:

( P - Poomse, D – Dubaldangseon dollyo chagi, A – Twio ap chagi, K – kyorugi ( walka ))

 

Nadia Frankiewicz - 1 miejsce (A), 2 miejsce (D)

Denisewicz Kajetan - 1 miejsce (A), 3 miejsce (W)

Marakhovskyi Kiril - 3 miejsce (D)

Klemenski Dawid - 1 miejsce (W)

Gembara Sebastian Armin - 3 miejsce (P), 3 miejsce (W)

Wójcik Wiktoria - 3 miejsce (D), 3 miejsce (W)

Czapla Jerzy - 2 miejsce (A), 3 miejsce (W)

Capała Emilia - 1 miejsce (W)

Maruszewski Łukasz - 1 miejsce (W)

Kaźmierczak  Oliwier - 2 miejsce (W)

Wojciechowski Borys - 3 miejsce (W)

Kurzawa Michał - 3 miejsce (W)

Walczak Tymoteusz - 3 miejsce (W)

Kajdaniak Wiktoria - 3 miejsce (W)

Kmito Amelia - 2 miejsce (D)

Sara Matuszewska - 2 miejsce (W)

Konieczek Sebastian - 3 miejsce (D)

Piosik Bartosz - 3 miejsce (W)

Leśnik Agata - 2 miejsce (D), 1 miejsce (W)

Grocholska Wiktoria - 3 miejsce (P), 3 miejsce (W)

Chlebek Marika - 3 miejsce (P),

 

W zawodach  jeszcze wzięli udział, niektórzy mieli swój pierwszy debiut lecz bez medali ale z punktami do klasyfikacji turnieju: Adam Klemenski, Kmito Rozalia, Maja Konieczek. Brawa dla wszystkich za dzielną postawę! :)

 

 

więcej informacji na http://www.mipon.pl/liga-taekwondo/index.php