5 MEDALI Z MISTRZOSTW POLSKI!!! 2021-06-01


Zdjecie glówne

5 medali z Mistrzostw Polski w Teakowndo Olimpijskim

W dniach 28-30.05.2021  w Warszawie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców.

To najważniejszy sprawdzian  w  roku  dla zawodników  taekwondo olimpijskiego sportu kwalifikowanego. Na macie w weekend spotkało się ponad 260 zawodników rywalizujących ze sobą zgodnie z zachowaniem wszystkich obowiązujących obostrzeń.

Zawody były podzielone na panele startowe, gdzie w pierwszym dniu startowali Juniorzy, a w drugim dniu Młodzieżowcy .

Nasz Team juniorów reprezentowało 7 zawodników. Najlepszymi okazały się:

Julia Olbińska  zdobywając srebro w kategorii +68 kg, wygranych dwóch walkach  i  w trzeciej walce finałowej  przegrana wyniosła tylko 1pkt. 

Zuzanna Misiorna wywalczyła srebro w kategorii - 59kg (3 walki),

Brązowe medale wywalczyli Emilia Capała w kategorii -63 kg (3 walki)

oraz Jakub Turała  kategoria + 78kg (2 walki).

 

Jedna walka wygrana ale bez medalowego wyniku Michał Maruszewski -59kg. W zawodach wystartowali jeszcze Tymon Walczak -51kg i Martyna Chlebek -55kg nieznaczne przegrywając swoje pierwsze pojedynki.

A w niedzielę odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 21.W tym dniu wystartował  Alan Capała, który po bardzo dobrych trzech pojedynkach wywalczył brązowy medal w kategorii -80 kg. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

 

*Wyjazd na Mistrzostwa dla zawodników UKS Sokół Kościan dofinansowano z dotacji Gminy Miejskiej Kościana oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego woj. Wlkp. otrzymanych za pośrednictwem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.


Galeria zdjęć

Alan Capała Julia Olbińska Emulia Capała