Relacja po Obozie Sportowym 2022-08-09


Zdjecie glówne

A my już po obozie letnim, wszystko co dobre szybko sie kończy.

8 intensywnych dni spędzonych w Pogorzelicy minęło błyskawicznie! 

Zgrupowanie sportowe odbyło się w dniach 1-8.08.2022 dla dzieci i młodzieży z Naszych klubów: UKS Taekwondo Wolsztyn i UKS Sokół Kościan i było dobrym przygotowaniem do rundy jesiennej, gdzie niebawem startujemy w Pucharze Świata G2 i E2 Polish Open w Warszawie.

W tym roku również gościliśmy w ośrodku:  Kolonijno -Wypoczynkowym "KALINA"

 


W zgrupowaniu wzięło udział 113 osób!

- integrując dzieci trenujących w miastach: Wolsztyn, Kościan, Rakoniewice, Grodzisk Wlkp, Kargowa oraz Zielona Góra, które odbywały systematyczne treningi oraz aktywnie wypoczywały.

Zawodnicy mieszkali w ośrodku położonym są  600m od plaży. Teren posiada bogate zaplecze sportowo - rekreacyjne, w skład którego wchodziły zespoły boisk sportowych, plac zabaw, miejsce na grill i ogniska oraz pomieszczenia do przeprowadzenia zajęć jak: sala gimnastyczna wyłożona przywiezioną przez klub matą sportową, przygotowaną do bezpiecznego przeprowadzenia treningów,  sale świetlicowe / dyskotekowe / multimedialne:  do  szkoleń / konferencji;  zabaw - gier i zajęć tematycznych.

Treningi taekwondo odbywały zgodnie z harmonogramem się 2 razy dziennie, w sali i w terenie pod okiem trenerów, w 3 grupach odpowiadającym umiejętnościom uczestników.

Adepci doskonalili, technikę, taktykę, gibkość oraz ogólną motorykę. Poza treningami najmłodsi dzięki świetnie przygotowanej kadrze wychowawczej mogli zaznajomić się z innymi dyscyplinami sportowymi, również nie zabrakło czasu na odpoczynek i plażowanie. Wielką frajdą dla uczestników okazał się park linowy "REVOLTA", koledzy przełamywali swój strach na wysokościach, również regeneracja sił w aquaparku ,,Sandra Spa" było strzałem w dziesiątkę.  Zwiedzaliśmy okolice, wybrzeże i kupowaliśmy upragnione pamiątki dla najbliższych :)

 A w ośrodku dzieci rozwijały swoje aspekty twórcze, artystyczne i sportowe. Podczas obozu szkoliliśmy Kadrę Wielkopolski. Zawodnicy odbyli testy sportowe MSiT. Zorganizowana została dyskoteka pod chmurką, grill  i ognisko :)

Nie zabrakło wspólnych pamiątkowych zdjęć i sesji nad morzem!

Dziękujemy wspaniałej Kadrze opiekunów i trenerom za zaangażowanie i wsparcie, Wam drodzy klubowicze za poświęcenie czasu, hektolitry wylanego potu podczas pracy na macie, moc wrażeń i Wam drodzy rodzice za zaufanie.

 

Bez Was ten obóz by się nie udał :)  !!!

 

 

Zgrupowanie taekwondo odbyło się przy wsparciu:

Urząd Miejski Kościana

Urząd Miejski Wolsztyna

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

FOTORELACJA NA NASZEJ STRONIE FACEBOOK